Rynek produktów zapachowych do aut na tą chwilę jest niewątpliwie dobrze rozwinięty i z tego powodu mamy możliwość wynaleźć parę interesujących produktów w sprzedaży. Pojawia się oczywiście pytanie o to które zapachy są najtrwalsze, jakie zapewnią najlepszy aromat. Lecz po prawdzie musimy się chociaż ogólnikowo zaznajomić z tym jak dziś sektor wygląda i na które produkty będzie się można zdecydować.

Najpopularniejsze a co za tym idzie dostępne już od lat są aromaty w postaci tak zwanych choinek. Są to odświeżacze, które są wytwarzane ze specjalistycznej tektury, które to potem są maczane w aromacie. Nieszczęśliwie owe choinki ewentualnie też inne kształty przyczepia się na lusterku a co za tym idzie będą się na nim poruszać co potrafi przeszkadzać. Dodatkowo te zapachy są niestety mało wytrzymałe.

Obecnie pojawiającą się opcją rewolucyjną są produkty zapachowe elektryczne. Taki produkt jest podpięty do zapalniczki i wtedy rozpoczyna wydzielać zapach. Opłaca się kupić go jeden raz a potem będzie domówić do niego specjalne wkłady, które są zdecydowanie mniej kosztowne niż sam odświeżacz. Będzie również sposobność do tego, by wymieniać ten aromat co jakiś okres czasu.

Zapachy do samochodów są również produkowane w postaci niedużych flakoników z ekstraktem zapachowym, które wiesza się na kratce wentylacyjnej. Podczas gdy pracuje nawiew powietrza uwalnia się aromat. Tego typu produkty zapachowe zazwyczaj skutecznie działają nawet przez około 1500 godzin, dlatego można odnieść wrażenie, iż mają możliwość stanowić ciekawą propozycję specjalnie dla wymagających odbiorców.

W dystrybucji w Polsce pojawiają się także specjalne puszki, w których znajdziemy odświeżacze w kawałku drewna. Są to specyficzne rodzaje drewna, które to zostają skropione wyciągiem aromatycznym. To jest o tyle interesujące podejście, że taki zapach będzie w stanie roznosić się po pojeździe poprzez długi czas i z tego powodu warto się na takie produkty zdecydować. To ekologiczne oraz wydajne.

Coraz większą popularnością powoli cieszą się także specjalnie wytwarzane perfumy do samochodu. Niektórzy producenci mają już swoją grupę takich odświeżaczy i gwarantują nam sporo ciekawych aromatów, między innymi do samochodów ze skórzaną tapicerką, a także opcję zapachu kopiującego skórę organiczną.