To piekielnie ważna sprawa, aby Polska oraz Polacy – najzwyczajniej my wszyscy, zwykli kłaść zauważalnie większy nacisk na nowe technologie. Co jak co, lecz jeżeli chcemy nareszcie dogonić Zachód, niestety nie mamy alternatywy. Przecież nie jest całkowicie powiedziane, że Polacy są nacją, która całkowicie deprecjonuje wielkie znaczenie nowych technologii. Jest nawet dobrze, choć nadal mamy bardzo dużo do roboty!

    Między innymi w dalszym ciągu są Polacy, którzy nie posiadają stałego Internetu. W końcu bardzo ciężko być całkowicie nowoczesnym krajem, w którym istnieją szkoły bez podłączenia do Sieci! Internet to w dzisiejszych czasach podstawa, co do tego naprawdę nie miejmy wątpliwości. Kolejna istotna kwestia to z pewnością rozwój telefonii komórkowej. Generalnie nie jesteśmy potężnym krajem, ale problemy z zasięgiem, zwłaszcza gdzieś na prowincji, są w dalszym ciągu mocno dostrzegalne. Trudno oczekiwać niesamowitego skoku w tej dziedzinie, ale należy być większym optymistą.


    A może motoryzacja, w szczególności rozchodzi się o auta elektryczne, powinna nas mocniej zainteresować? Wiadoma kwestia, że w dalszym ciągu samochody elektryczne są unikatowe, (zobaczcie – zobacz) lecz jeżeli zrozumiemy, iż tego typu samochody to jakby nie patrzeć przyszłość motoryzacji, bez wątpienia będziemy na niejako wygranej pozycji. Myślmy perspektywicznie. Na nieszczęście często nam tego brakuje…

    W istocie nowe technologie to wielce zróżnicowane pojęcie. Czyli bardzo trudno w krótkim artykule umieścić długi przegląd technologii, dzięki którym Polska wreszcie dołączy do grona krajów, w których wszystko generalnie jest w porządku. Można być pewnym jednego – jeżeli temat będzie niestety deprecjonowany, bardzo realny scenariusz, że mocno tego pożałujemy! Nie możemy być zawsze mądrzy po szkodzie!