Z jakich przyczyn nowe technologie są naprawdę istotne dla rozwoju naszego kraju?

    To niezwykle istotna kwestia, aby Polska oraz Polacy – po prostu my wszyscy, kładli znacznie większy nacisk na nowe technologie. No co jak co, lecz jeśli chcemy wreszcie dogonić Zachód, raczej nie ma jakiejś alternatywy. W sumie nie jest całkowicie powiedziane, że Polacy są jedną z nacji, która najzupełniej deprecjonuje wielkie znaczenie nowych technologii. Jest nawet dobrze, choć ciągle mamy wiele do zrealizowania!

    Chociażby ciągle są tacy oto Polacy, którzy nie posiadają stałego Internetu. Przecież bardzo ciężko być w pełni nowoczesnym państwem, gdzie są placówki edukacyjne bez Internetu! Internet to aktualnie podstawa, odnośnie tego naprawdę nie miejmy wątpliwości. Kolejna nagląca kwestia to na pewno dalszy rozwój telefonii komórkowej. Generalnie nie jesteśmy wielkim państwem, lecz problemy z zasięgiem, szczególnie w niezbyt gęsto zaludnionych terenach, są ciągle mocno dostrzegalne. Raczej trudno oczekiwać fenomenalnego przeskoku jakościowego w tej dziedzinie, lecz należy być większym optymistą.

    Może motoryzacja, w szczególności rozchodzi się o samochody elektryczne, musi nas mocniej zainteresować? Wiadoma kwestia, że nadal samochody elektryczne są czymś niejako unikatowym, lecz jeżeli zrozumiemy, iż tego typu samochody to niejako przyszłość motoryzacji, bez cienia wątpliwości będziemy na niejako wygranej pozycji. Warto myśleć bardziej perspektywicznie. No niestety nierzadko brakuje nam tego…

    Tak naprawdę nowe technologie to niesamowicie zróżnicowany temat. Czyli naprawdę trudno w jednym artykule przygotować opasły przegląd nowych technologii, dzięki to którym Polska wreszcie dołączy do państw, gdzie wszystko ogólnie jest w porządku. Jedno jest pewne – jeśli temat nowych technologii będzie niestety ignorowany, bardzo prawdopodobne, że bardzo tego pożałujemy! Nie powinniśmy być wyłącznie mądrzy po szkodzie!